KLİNİK PSİKOLOG

SEMA ÖZCAN

ÇOCUK VE ERGEN TERAPİSİ, YETİŞKİN VE AİLE TERAPİSİÖZGEÇMİŞ

İsviçre doğumlu olan Psikolog Sema ÖZCAN 2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümüne girerek lisans eğitimi tamamladı. Bu süreçte anaokulu, rehabilitasyon merkezi, huzurevi, danışmanlık merkezleri, insan kaynakları gibi birçok alanda kendini geliştirmek adına gönüllü olarak staj yaptı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda (KAÇUV) gönüllü psikolog olarak yer aldı. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde Öget Öktem Tanör süpervizörlüğünde bir sene boyunca afazi hastalarıyla birebir olarak çalıştı.

Lisans eğitimi sonrası İstanbul Gelişim Üniversitesine başlayarak uzmanlığını Klinik Psikoloji (tezli) alanında tamamladı. İş hayatına özel bir kolejde anaokulu psikoloğu olarak başlamıştır. Görevine tıp merkezinde devam ederek iki sene boyunca burada aktif olarak danışan görmüş ve mesleki anlamda büyük bir deneyim kazanmıştır.

Şu anda alanı ile ilgili gelişmeleri takip etmekte, eğitim programlarına devam etmektedir. Uzman Klinik Psikolog Sema ÖZCAN çocuk- ergen, yetişkin ve aile danışmanlık alanlarında danışanlarını Alfa Psikoofis’te görmeye devam etmektedir.

 

Mezun Olduğu Üniversite : İstanbul Kültür Üniversitesi 

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite : İstanbul Gelişim Üniversitesi

Uyguladığı Terapi Yöntemleri : BDT ( Bilişsel Davranışçı Terapi), Şema Terapi, Oyun Terapisi

Uyguladığı Testler : WISC-R / GOODENOUGH İNSAN ÇİZ TESTİ / GESSELL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ / METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ / D2 DİKKAT TESTİ / MMPI

İletişime Geç: 0850 309 2942
Randevu Al


KLİNİK PSİKOLOG SEMA ÖZCAN MAKALELERİ