UZMAN PSİKOLOG

GİZEM YILDIZ

YETİŞKİN TERAPİSİ, EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİ, CİNSEL TERAPİÖZGEÇMİŞ

1993 Yılında Ankara’da doğdu. 2012 yılında SWPS University of Social Sciences and Humanities’ de Psikoloji bölümüne girerek lisans eğitimi tamamladı. Bu süreçte Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, BE POZİTİVE adlı danışmanlık merkezinde ve Polonya Varşova da bulunan Krok po Kroku adlı rehabilitasyon merkezinde gönüllü olarak staj yaptı. Lisans eğitiminden sonra yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Kamu kuruluşlarında ergen ve yetişkin psikoterapi ve eğitim koordinatörülüğü yaptı. Aktif olarak alanı ile ilgili gelişmeleri sıkı bir şekilde takip etmektedir. Aynı zamanda eğitim süresi boyunca ve sonrasında birçok tamamlayıcı eğitim aldı.

Mezun Olduğu Üniversite : SWPS University of Social Sciences and Humanities

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite : SWPS University of Social Sciences and Humanities

Uyguladığı Terapi Yöntemleri : EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme) / BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi)

Uyguladığı Testler : MMPI / WISC-R / TAT / CAT / SCL-90 / BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ / BİERE CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ / METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU / CATELL 2A / PEABODY RESİM KELİME TESTİ / PORTEUS LABİRENTLERİ / BACK DEPRESYON-KAYGI ÖLÇEĞİ 

 UZMAN PSİKOLOG GİZEM YILDIZ MAKALELERİ