UZMAN PSİKOLOG

GİZEM YILDIZ

YETİŞKİN TERAPİSİ, EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİ, CİNSEL TERAPİ
ÖZGEÇMİŞ

1993 Yılında Ankara’da doğdu. 2012 yılında Warsaw University of Social Sciences and Humanities’ de Psikoloji bölümüne girerek lisans eğitimi tamamladı. Bu süreçte Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde, BE POZİTİVE adlı danışmanlık merkezinde ve Polonya Varşova da bulunan Krok po Kroku adlı rehabilitasyon merkezinde gönüllü olarak staj yaptı. Lisans eğitiminden sonra yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Aktif olarak alanı ile ilgili gelişmeleri sıkı bir şekilde takip etmektedir. Aynı zamanda eğitim süresi boyunca ve sonrasında birçok tamamlayıcı eğitim aldı.

SERTİFİKALI EĞİTİMLER

-Milli Eğitim Bakanlığı Aile Danışmanlığı (2019)

-Cinsel Terapi Eğitimi (2018)

-Evlilik Ve Çift Terapisi Eğitimi (2018)

-Boşanma Terapisi Eğitimi (2018)

-Bilişsel Davranışçı Terapi (2018)

-Projektif Testler Eğitimi Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Beier Cümle Tamamlama, Rotter Cümle Tamamlama, Good Enough Harris, Bir İnsan Çiz, Kinetik Aile Çizimi, Ev Ağaç İnsan Çizme Testi) (2016)

-Objektif Testler Eğitimi (Bender Gestalt Görsel Motor Algılama, Benton Görsel Bellek Testi, Kent Egy, Porteus Labirentleri, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Peabody, Frostig Gelişimsel Görsel Algı, Scl-90, Cattell 2-A, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Mini Mental Durum Muayene Testi) (2016)

-Cat Uygulayıcı Eğitimi (2016)

-Wisc-R Uygulayıcı Eğitimi (2016)

-Mmpi Uygulayıcı Eğitimi (2016)

-EMDR (2021)