KLİNİK PSİKOLOG

ESEN MUTLU

YETİŞKİN TERAPİSİ, AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ, ERGEN TERAPİSİÖZGEÇMİŞ

Bulgaristan’daki Veliko Tirnovo “Sv.Sv. Kiril i Metodi” üniversitesinden 2012 yılında dönem birinciliği ile mezun olmuştur. Aynı yıl içinde uluslararası başarı bursu alarak “Sosyal Psikoloji” yüksek lisansına başlayarak 2014 yılında mezun olmuştur. Bu süreç içinde Çocuk Esirgeme Yurdu, Yarı Açık Tutukevi, Huzurevi ve Engelli Çocuklarla Çalışma Merkezi gibi birçok sosyal alanda gönüllü olarak staj yapma olanağı bulmuş ve deneyim kazanmıştır.

İkinci yüksek lisans eğitimine ise 2015 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde başlayarak 2018 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans programı zorunlu staj görevini Özel Fransiz Lape Hastanesinde tamamlamıştır. Burada yetişkin, ergen ve çocuk hasta gruplarıyla farklı psikolojik bozuklukların tedavisi için yapılan uygulamalar konusunda bilgi sahibi olmuş ve gözlem yapma şansı yakalamıştır. Atölyelere, grup süpervizyonlarına ve konsültasyon çalışmalarına katılmıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin yanı sıra mesleki gelişimini destekleyecek birçok eğitime katılıp, sertifikasını almış ve uygulayıcısı olmuştur.

Ergen, yetişkin ve aile danışmanlık alanlarında hizmet vermekte olup, Alfa Psikoofis’te danışanlarını kabul etmektedir.

Mezun Olduğu Üniversite : Veliko Tirnovo “Sv.Sv. Kiril i Metodi” Üniversitesi (Bulgaristan)

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite : Veliko Tirnovo “Sv.Sv. Kiril i Metodi” Üniversitesi (Bulgaristan) – Sosyal Psikoloji Yüksek Lisansı /Beykent Üniversitesi – Klinik Psikoloji

Uyguladığı Terapi Yöntemleri : BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), Şema Terapi, ACT (Kabul ve Kararlılıık Terapisi)

Uyguladığı Testler :Projektif Testler ( Tat, Cat, Beier, Fat, D-10, Luısa Duss), WAIS testi / MOXO /  MMPI / Klinik Değerlendirme Testleri ( Beck Depresyon Envanteri, Kısa Semptom Envanteri, SCL-R 90)KLİNİK PSİKOLOG ESEN MUTLU MAKALELERİ