KLİNİK PSİKOLOG

İBRAHİM ÖZCANLI

YETİŞKİN TERAPİSİ, AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ, CİNSEL TERAPİ
ÖZGEÇMİŞ

Ordu doğumlu olan Psikolog İbrahim Özcanlı lise eğitimini Şehremini Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra tam burslu olarak girdiği İstanbul Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi’ nde Yüksek Lisansa başlamış ve uzmanlığını Klinik Psikoloji(tezli) üzerine tamamlamıştır.

Lisans eğitim hayatında Fransız Lape Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Küçükçekmece Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde staj yapan İbrahim Özcanlı aynı zamanda bir çok Ulusal Kongreye ve seminerlere katılmakla birlikte 3 sene boyunca Beykent Üniversitesi Psikoloji Kulübü’nde asil üye ve 1 sene Kulüp Başkanı olarak görev almıştır. Bu süreçte Ruh Sağlığı alanında çalışan 20.000’e yakın meslek mensubuna sunulan eğitim ve seminerle bu alana katkı sunmayı amaçlamıştır.

Çalışma hayatına 2013 yılında Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneğinde başlamış sonrasında Psikoterapist Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde görev almıştır. 2015 yılında Cinsel Terapi eğitim Bilimleri Enstitüsünde Cinsel Terapi ve Aile Çift Terapisi eğitimlerini tamamlayarak 2 yıl süreyle bu alanda hizmet vermiştir. 2017 senesinde Beykent Üniversitesi Kariyer Birimi Sorumlusu olarak görev almış, 2018 yılından itibaren ise Köksal Eğitim ve Danışmalık ve Alfa Ofis Bakırköy’de danışanlarını kabul etmektedir. Ayrıca Akansel Eğitim Danışmalık ile Türkiye’de Zirve Psikoloji Etkinliklerini başlatarak Anadolu’nun farklı şehirlerinde bir çok seminer düzenlemiştir. Şu an Alfa Etkinlik bünyesinde Psikoloji Zirvelerinde sunumlarına devam etmektedir.

Son 2 senedir ise Bilgen Terapi Enstitüsü’nde Psikoterapist Garo Topuzoğlu tarafından süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Yüksek lisans süresi boyunca Np Feneryolu Kliniği ve NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde stajlarını yapmıştır.

SERTİFİKALI EĞİTİMLER VE SEMİNERLER

Kabul ve Kararlılık Terapisi Eğitimi (2019)

Entegratif Aile ve Çift Terapisi Eğitimi (2015)

Cinsel Terapi ve Aile Terapisi Eğitimi (2015)

Oyun Terapisi Eğitimi (2015)

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (2015)

Stanford Binet Test Eğitimi (2015)