26.02.2022 Cumartesi

TÜRKİYENİN EN İYİ PSİKOLOGLARI

Psikolojik olarak yaşadığımız sıkıntılar; evlilik hayatınız, arkadaşlıklar, ikili ilişkiler, bireysel konular gibi birçok başlıkla alakalı olabilir...
Psikolojik olarak yaşadığımız sıkıntılar; evlilik hayatınız, arkadaşlıklar, ikili ilişkiler, bireysel konular gibi birçok başlıkla alakalı olabilir.

 

Bazen bu yaşanan sıkıntıların içerisinde kendini kapana sıkışmış, çaresiz ve asla geçmeyecek gibi hissedebilirsin. Belki bize başvuran danışanların birçoğu da bu umutsuzluk ve asla geçmeyecek korkusu ile bize başvurdular. Şunu söyleyebiliriz ki; hiçbir acı ömür boyu sürmez. Her his, her duygu mutlaka zamanla değişim gösterir. Tabii ki hayatta üzülmeden, acı çekmeden yaşayamayız ama seni zorlayan bir süreç içerisindeyken kendin için yapacağın en iyi şey bu süreçte sıkıntılarının, acılarının seni en az şekilde yaralamasını amaç edinmiş ve sorunlar, sıkıntılar ile başa çıkman için sana destek olacak bir uzmanın hayatına dokunması olacaktır. Şuanda büyük ihtimalle tam da bu sebeple sayfamızdasın ve bu yazıyı okuyorsun…

 

Kendin için en uygun psikoloğu arıyorsun belki de şuanda. kafandan “Beni kim daha iyi anlayabilir?” ya da “Anlaşılabilecek miyim?” gibi sorular geçiyor. Birçok psikoloğun fotoğraflarına ve özgeçmişine bakıp hangisine karşı yakınlık hissettiğine odaklanıyorsun. “Beni eleştirmeden dinler mi?” “Hangisi daha mutlu/huzurlu/kendimden emin/güçlü hissetmeme yardımcı olabilir?” gibi sorular zihninde dolaşırken sayfalarda gezinmeye devam ediyorsun. Evet, sana en iyi yardım edebilecek, seni en iyi anlayacak, en bilgili psikoloğu bulmak sana zor geliyor olabilir. Terapi sürecine başlamadan önce diğer danışanların da bu süreçten geçtiğini bilmeni isterim, unutma ki yalnız değilsin, bu hisleri yalnızca sen hissetmiyorsun…

 

Nerede yaşadığını bilmesek dahi şuanda profilimizde olduğundan yola çıkarak Türkiye’de yaşıyorsun veya yurtdışında yaşıyor fakat Türkiye’de bir psikolog arıyorsun. Belki de “Türkiye psikologlar” “Türkiye’deki psikologlar” “Türkiye’nin en iyi psikologları” gibi birçok arama yapmaktasın.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Psikoofis Danışmanlık Merkezi olarak hem Türkiye içinde hem yurtdışında yaşamakta olan tüm bireyler için buradayız. İster online olarak ister yüz yüze olarak her iki şekilde yanıbaşında ve seni can kulağı ile dinlemek ve seni anlamak bizler için çok önemli.

En önem verdiğimiz konulardan birisi de istediğiniz her an psikoloğunuza ulaşabiliyor olmanızdır.

Kendini yoğun şekilde panik, kaygı, stres, mutsuzluk hisleri içinde bulduğun, psikolog desteğine ihtiyaç duyduğun ama çok uzakta olduğun bir anda dahi olsa psikoloğun ile irtibat halinde olabilirsiniz.

Bizler için danışanın iyi oluş hali 55-60 dakikalık bir seans sürecine ek olarak başa çıkmakta zorlandığı anda da yanında olabilmektir.

KLİNİK PSİKOLOG İREM LOKMACIBenzer İçerikler