31.07.2022 Pazar

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ NE İŞ YAPAR?

Psikolojik danışmanlık merkezi nedir, ne iş yapar?
Psikolojik Danışmanlık Merkezi Ne İş Yapar? 

 

Günümüzde stresli ve huzursuz bir yaşamın etkilerinden bireyleri korumak için birçok psikolojik danışmanlık merkezi, farklı lokasyonlarda hizmet veriyor. Psikolog, klinik psikolog, uzman psikolog gibi kavramların yanında bir de bu unvana sahip kişilerin, danışmanlarına ulaştığı merkezler bulunuyor. Bunlar, genel anlamı ile psikolojik danışmanlık merkezi olarak adlandırılıyor. Peki tam olarak psikolojik danışmanlık merkezi nedir, ne iş yapar biliyor muyuz? Yakından bir bakalım; 

 

Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Bünyesine Kimler Çalışır?

 

Psikolojik danışmanlık merkezleri psikologları ve uzman psikologları barındıran bir servistir aslında. Bir psikoloğun açtığı ya da sermaye ile açılmış ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren kişilerin dönüşümlü olarak yer aldığı merkezler psikolojik danışmanlık merkezleridir. 

 

İki yöntemle de kurallara ve yönetmeliklere uygun şekilde açılmış psikolojik danışmanlık merkezleri bünyesinde çocuk, ergen, yetişkin terapisi yapan psikologlar çalışmaktadır. 

 

Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ne Neden Başvurmalısınız? 

 

Psikolojik danışmanlık merkezleri, içerisinde birçok deneyimli psikolojik danışman bulundurur. İhtiyacınız olan alanda terapi görebilmek için gerek ulaşım gerek ise kişisel tercihlerinizden ötürü seçtiğiniz psikolojik danışmanlık merkezleri ile çalışmaya başlayabilirsiniz. 

 

Bir psikolojik danışman ile terapi sürecini başlatmak, geçmişten günümüze rahat ve sağlıklı bir hayat yaşamanıza engel olan mental rahatsızlıklarınızla yüzleşmenize yarar sağlayacaktır. Dolayısıyla, sizleri yargılamayacak ve size profesyonel yaklaşacak psikolojik danışmanlar ile birlikt bir danışmanlık merkezinde düzenli olarak görüşmenin hayat kalitenizde artış görmenizi de sağlayacağını söyleyebiliriz.  

BAKIRKÖY PSİKOLOGBenzer İçerikler