30.07.2022 Cumartesi

PSİKOLOG RANDEVU SİSTEMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Psikolog randevu sistemi hakkında bilinmesi gerekenler
Psikolog Randevu Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

 

Ruh sağlığı bir bireyin tam bir iyilik halinde olması için özen gösterilmesi gereken en önemli unsurdur. Kimi zaman yoğun stres ve iş temposu, kimi zaman genetik faktörler ya da kimi zaman sağlıksız sosyal çevre ruh sağlığımız üzerinde olumsuz etki bırakır. 

 

Tabii böyle bir durumda bireylerin mental sağlığı için yapabilecekleri en iyi şeylerden biri bir psikolog randevusu oluşturarak terapi hizmetinden yararlanmaktır. 

İlk Psikolog Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul'da terapi hizmeti veren farklı psikolojik danışmanlık merkezleri bulunuyor. Danışanların ise bir terapiye başlamadan önce bu psikolog merkezleri arasından kendilerine en uygun bulduklarını araştırıp psikolog randevu oluşturmaları gerekiyor. 

 

Lokasyon, ücret ve psikolog seçimi gibi kriterlere bağlı olarak danışanların seçtiği psikolojik danışmanlık merkezleri ilk randevu telefon üzerinden oluşturuluyor. Ardından ilk seans için tanışma yüz yüze gerçekleştiriliyor. 

 

Psikologların, danışanları hakkında bilgi sahibi olabilmesi için SCL 90 gibi testler doldurulabiliyor ya da psikoloğun tercihine uygun olarak ilk seans konuşarak gerçekleştiriliyor.

İlk Seansın Ardından Psikolog Randevusu 

 

İlk seans geçtikten, danışan ve psikolog tanıştıktan sonra psikoloğun gözlemlerine göre bir seans daha oluşturuluyor. İlk terapi sürecinde, takip seanslarına geçmeden önce ilerleme kaydedebilmek için hafta bir defa olmak şartıyla danışanların düzenli olarak psikolog randevusu oluşturması çok önemli. 

 

Danışan istediği zaman terapiyi bitirebilme hakkına sahip elbet, ancak sorunun ne olduğuna da bağlı olarak danışana fayda sağlaması için mutlaka ilk iki ayın geçmesi önem arz ediyor.

 

İlk seansın ardından, terapiden bir hafta sonrasına danışanın müsaitlik durumuna ve psikoloğun seans boşluklarına göre bir psikolog randevusu daha oluşturuluyor ve bu sistem terapi sürecinin sonuna kadar devam ediyor. 

Bakırköy Psikoofis Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde Psikolog Randevu Sistemi 

 

Çeşitli iletişim kanallarından bize ulaşan danışanlarımız, tanışma seanslarının ardından uygun oldukları bir tarihte kolaylıkla randevu olusturabiliyorlar. 

 

Psikoofis Danışmanlık merkezi olarak danışanlarımızın istek ve ihtiyaçlarınızı gözetiyor, psikolojik danışmanlık sisteminde uygun gün ve saatte randevu oluşturuyoruz. 

 

Detaylı bilgi için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

BAKIRKÖY PSİKOLOGBenzer İçerikler