27.02.2022 Pazar

EN İYİ PSİKOLOG

Hayatımızda dönem dönem yaşadığımız sorunlar bizleri derinden etkilerken, bazen sorunlarımızın çözümleri olduğunu unutarak onların esiri olmayı kabul ediyoruz.
Hayatımızda dönem dönem yaşadığımız sorunlar bizleri derinden etkilerken, bazen sorunlarımızın çözümleri olduğunu unutarak onların esiri olmayı kabul ediyoruz. Bu sorunları değiştirebileceğimizi, dönüştürebileceğimizi, belki de onlara yeni kimlik kazandırabileceğimizi göz ardı edebiliyoruz. Bu durumu farkettiğimizde çözüm yolları aramaya çalışmak atacağımız en doğru adım olacaktır. İçinden çıkamadığınızı düşündüğünüz birçok sorunu, bakış açınızı değiştirerek çözebileceğinizin en büyük kanıtı, alanında uzman en iyi psikologlarla gerçekleştireceğiniz seanslar sonrasında kendi benliğinizde gerçekleşecek olan olumlu değişimler olacaktır.

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi, yaşadığınız problemleri çözüme kavuşturulabilmeniz için sizi alanında en iyi psikologlarla buluşturarak; sorunlarınızın çözümsüz olmadığını anlamız noktasında size destek olmayı hedeflemektedir. Terapiler aracılığıyla psikoloğunuz sizi içtenlikle dinleyerek, güvenli ve sıcak bir paylaşım ağı oluşturmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu sayede yaşadığınız problemleri anlatarak rahatlamanızı, belki kendinizden bile sakladığınız duygu ve düşüncelerinizle yüzleşip onları somutlaştırmanızı sağlayarak kendinizle olan ilişkinizi daha sağlıklı bir boyuta getirmenize yardımcı olacaktır. Alanında en iyi psikologlardan aldığınız terapiler sonrasında kendinize güveniniz artacak ve sorunlarla baş edebilme konusunda güçlendiğiniz farkedeceksiniz.

 

Terapi alanlarının çok çeşitli olmasıyla birlikte dört başlık altında incelenir:

1.Aile ve çift terapisi: İlişkide güven /Ebeveyn çocuk iletişimi /Maddi sorunlar /Şiddet ...

2.Çocuk ergen terapisi:Sınav kaygısı /Öz güven problemi /Öfke problemleri /Akran baskısı ...

3.Yetişkin terapisi: Öfke problemleri /Depresyon /Kaygı ve travmalar /Kişilik bozuklukları ...

4.Cinsel Terapi: Vajinismus /Ereksiyon problemleri /Cinsel isteksizlik ...

 

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi sizlerin yukarda bahsedilen terapi alanlarında kendini geliştirmiş ve gerekli eğitimleri tamamlamış en iyi psikologlarla iletişime geçmenize destek oluyor. Terapiler, danışanın tüm gizlilik hakları korunarak sürdürülmektedir. Terapilerde psikolog danışanla birebir görüşmektedir fakat psikoloğun gerekli ve uygun bulduğu durumlarda danışanın ailesi veya etrafındaki insanların da katılması istenmektedir. Terapi süreleri danışanın düşünsel anlamda iyileşebilme ve ilerleme isteğiyle aynı zamanda da psikoloğun öngörüleriyle orantılı değişmektedir. Tüm bunların yanında unutulmamalı ki; insanı anlayacak olan yine insandır düşüncesiyle psikologlarımız size kendinizi anlatabilme alanı oluşturup, sizin dünyanıza misafir olmaktadır. Dünyanızda yaşadığınız sıkıntıları çözmenize eşlik ederler. Dünyanızda yaşadıklarınızı ‘dışardan nasıl görünür, anlaşılır’ düşüncesi olmadan ifade edebilmenizi ve hapsolmuş ya da arkasına saklanılmış duyguları tanımınızı sağlar.

İnsanın olduğu yerde sorunun olmaması çok gözlemlenen bir durum değildir fakat bu demek değildir ki sorunlar çözümsüzdür. Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet veren en iyi psikologlar, sorunlarınıza sağ duyulu yaklaşmanızı ve onların varlığını kabul edip çözmeye odaklanmanızı temenni etmektedirler.

KÜBRA AYBenzer İçerikler