25.07.2022 Pazartesi

BAKIRKÖY UZMAN PSİKOLOG - UZMAN PSİKOLOG NEDİR?

Uzman psikolog nedir? Uzman psikolog, bir bireyi
Bakırköy Uzman Psikolog - Uzman Psikolog Nedir? 

Zihinsel, davranışsal ve duygusal bozukluklar dolayısıyla hayatında zorluklar yaşayan kişilere yardım etmek amacıyla 4 yıllık psikoloji eğitimini tamamlayarak üzerine klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış kişiler uzman klinik psikolog olarak unvan almaktadır. 

 

Psikolog ile Uzman Psikolog Arasındaki Fark Nedir?

 

Ruh sağlığı konusunda yardım talep eden kişilerin problemlerine profesyonel ve objektif bir gözle eğilen, insan psikolojisine bakışın özel eğitimini almış kişilere psikolog unvanı verilmiştir. 

 

"Uzman klinik psikolog nedir?" sorusu, psikolog ve uzman psikolog ayrımına bağlıdır. Uzman klinik psikolog, klinik yüksek lisans yapmış kişilere verilen unvandır. Henüz yüksek lisans yapmış olmayan psikologlar klinik psikolog ünvanı alamaz.

 

Uzman Klinik Psikolog Ne Yapar?

 

Davranış, duygusal ve ruhsal bozukluklara yönelik eğitim almış uzman klinik psikologlar mental sağlığın korunmasına yardımcı olur. Depresyon, anksiyete, okb gibi hastalıkların yanında evlilik ve ilişki terapisi de yapabilirler. 

 

Aynı zamanda lisans eğitimleri dışında aldıkları çeşitli psikoloji eğitimleri ile bilişsel terapi yöntemlerini uygulamakta yetkilidirler.

 

Uzman psikologlar özellikle profesyonelleştiği konularda daışanlarına destek vermeyi tercih edebilirler. 

 

Bakırköy Uzman Psikolog

 

Bakırköy Psikoofis Danışmanlık Merkezi olarak uzman klinik psikolog terapi hizmeti vermekteyiz. Depresyon, anksiyete, sosyal kaygı, okb, yeme bozuklukları, evlilik ve ilişki terapisi, yetişkin, ergen ve çocuk terapisi alanlarında ihtiyaç duyulan terapi hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

BAKIRKÖY PSİKOLOGBenzer İçerikler