11.03.2022 Cuma

BAKIRKÖY TERAPİST

Hayatımızın bazı dönemlerinde manevi olarak ruhsal çöküntü, yorgunluk, isteksizlik, içinden çıkılamaz...
Hayatımızın bazı dönemlerinde manevi olarak ruhsal çöküntü, yorgunluk, isteksizlik, içinden çıkılamaz düşüncelere dalmak, nedenini bilemediğimiz veya anlayamadığımız bir şekilde ruhumuzun sıkılması hepimizin yaşadığı durumlardır. Böyle zamanlarda kendi alışkanlıklarımıza göre tercih ettiğimiz spor yapmak, çikolata ya da muz yemek, müzik dinlemek, yürüyüş yapmak gibi bize iyi geleceğine inandığımız şeyleri yapmaya çalışırız. Ama yaptığımız şeyler her zaman yeterli olmaz veya bize istediğimiz oranda iyi gelmeyebilir. Kendi çabalarımızla çözmeye çalıştığımız sorunlarımız her zaman olumlu bir şekilde sonuçlanmaz. Böyle zamanlarda alanında uzman ruh sağlığı profesyonellerinden destek almak atılması gereken çok doğru ve öncelikli bir adımdır. Bu destek yolculuğu bir terapist aracılığıyla sağlanır. Bu yolculukta sizin ihtiyaç duyduğunuz noktaların belirlenmesi ve anlaşılması, sizin duygu ve düşüncelerinizi açıkca ifade edebilme özgürlüğünü yaşamanız, yaşadığınız sorunların bakış açınızı değiştirdiğinizde değişip dönüşebilme durumunu gözlem yapabilme fırsatları açığa çıkarılır.

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet veren terapistler sizlere yardımcı olabilmek noktasında tamamladıkları eğitimler sayesinde size iyi gelecek yolları sizinle birlikte bulmaya çalışırlar. Sizin bu desteğe olumlu yaklaşımınıza bağlı olarak terapilerin süresi belirlenir. Seanslar sadece sizin ve terapistinizin bulunduğu odalarda gerçekleşir. Bu odalarda konuşulan her şey o oda içerisinde kalacak şekilde etik bir yaklaşım sürdürülmektedir. Paylaşımda bulunduğunuz kişisel bilgileriniz sizin izniniz olmadığı sürece üçüncü bir şahsiyetle katiyen paylaşılmamaktadır. Bu esasa bağlı olarak gönlünüz rahat bir şekilde, çekinmeden Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezinde bulunan terapistlere başvurabilirsiniz. 

 

Desteğe ihtiyaç duyulan konular çok çeşitli olabilir. Bu çeşitliliği birkaç terapi başlığı altında birleştirebiliriz:

a.Çocukluk döneminde veya kimlik oluşumu dönemi diye bilinen ergenlik sürecinde  karşılaşılan sorunlara ÇOCUK/ERGEN TERAPİSİ aracılığıyla çözüm yolları üretilmektedir.

b.Yetişkin olarak olgunlaşma döneminde stresin yoğun olmasından dolayı karşılaşılan kaygı ve travmalar, kişilik bozuklukları, karar verme güçlükleri, öfke problemleri, depresyon gibi problemler için YETİŞKİN TERAPİSİ bulunmaktadır.

c.İnsanlar hayatlarını birleştirmek istedikleri yol arkadaşlarıyla yaşadıkları ilişkide güven, cinsel problemler, aldatma, şiddet gibi problemler AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ başlığı altında incelenir.

d.Partnerlerinizle olan cinsel hayatınızda yaşadığınız vajinismus, erken boşalma, ereksiyon problemleri, cinsel isteksizlik, orgazm bozukluğu problemleri CİNSEL TERAPİ altında incelenir.

 

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezinde size destek olma noktasında hizmet veren alanında uzman ve eğitimlerini tamamlamış terapistler bulunmaktadır. Kendinizi yaşadığınız sorunlar bağlamında yalnız hissetmenizin size fayda sağlamayacağını aksine belki de sorunlarınızı daha da arttıracağını ifade edebiliriz. Bu noktada yardım istemek utanılacak, sıkılacak, kendinizi küçük görmenize sebebiyet verecek bir durum değildir. İnsan olarak kısmen de olsa hayat boyu bu süreçlerden geçebiliyoruz. Bunun bilincinde hareket etmek ve kendimizi daha da iyileştirmek bizim sorumluluğumuz. Hayatımızı devam ettirmek için gereken uyuma, yemek yeme, nefes alma gibi maddi unsurlara ihtiyaç varken aynı zamanda manevi bütünlüğümüzü de korumak gerekmektedir. Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet veren terapistler size bu noktada kendinizi daha iyi ve pozitif hissetmenizi, anlamlandırma yeteneğinizin yükselmesini, kendinizi iyileştime konusunda yeni yaklaşım ve bakış açıları geliştirmenizi sağlarlar.

KÜBRA AYBenzer İçerikler