23.02.2022 Çarşamba

BAKIRKÖY PSİKOTERAPİST

Birey olarak günlük yaşantımızda fizyolojik ihtiyaçlarımızı ne kadar önemsediğimiz şüphesiz...
   Birey olarak günlük yaşantımızda fizyolojik ihtiyaçlarımızı ne kadar önemsediğimiz şüphesiz. Bedensel sorunlarımızı gidermek için hepimiz doktora gidiyoruz. Bu ihtiyaçlara önem verdiğimiz kadar ruhsal ihtiyaçlarımızı da önemsememiz gerektiğinin her zaman farkında olamayabiliyoruz. Halbuki ruhsal bir problem, uzun süredir devam eden yorgunluk, halsizlik, keyifsizlik daha çok mücadele ettiğimiz problemlerimizdendir. Çoğunlukla bu sorunlara anlam veremeyip kendiliğinden geçmesini bekleriz. Fakat olayın doğrusu pek de böyle değil. İç sesini dinlemek, tanımlayamadığın sıkıntını gidermek, ne olduğunu bilmeden hissettiğin o duyguyu anlamlandırmak gibi süreçler bize daha mutlu, daha sağlıklı bir hayat sunabilir.

    Bunların dışında dönem dönem yaşımızın getirdiği süreçlerden kaynaklı yalnız baş etmekte zorlandığımız deneyimler olabilir. Örneğin ergenlik döneminde girmemiz gereken sınavlar ve bunun sonucunda oluşabilecek sınav, gelecek kaygısı. Genç yetişkinlik dönemimizde hayata atılmamız beklenirken üzerimizde oluşan iş bulabilecek miyim kaygısı, yine aynı dönemde hissedebileceğimiz evlilik ve doğru insan kaygısı. Aslında kısacası bireyin rolü, yaşı  ne olursa olsun hayatı boyunca her zaman kendisine yüklenen belirli sorumluluklar vardır, kişinin bu sorumluluklar dolayısıyla kaygı duyması gayet doğaldır ve gereklidir. Fakat kişinin kaygısı; günlük işlevlerini yerine getirmesini engelliyorsa, kişiyi günler haftalar boyu huzursuz ediyorsa o zaman bir sorun var demektir.

  Bireyin bütün bu sorunlarına dışarıdan bir göz olarak bakabilmesi, duygularını yaşadığı stresli dönemde kenara bırakıp objektif bir değerlendirme yapabilmesi, güçlü bir analiz yapabilmesi pek de kolay olmayabilir. Özellikle o anda mücadele ettiği problemleri düşünürsek. Böyle sorunlar yaşadığınızda, zor bir dönemden geçtiğinizi hissettiğinizde, çevrenizden size uzatılan elin yeterli gelmeyeceğinin farkına vardığınızda yardım için bir uzmana başvurabilirsiniz. Sıkıntılarınızla tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz. Uzman kişiler eşliğinde onların bilgi ve deneyimlerinden faydalanarak daha mutlu bir hayata sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Böyle durumlarda kimlere başvurabilirsiniz ?

  • Psikiyatr
  • Psikolog
  • Psikolojk Danışman
  • Psikoterapist

 

   Bir şeyler yanlış gidiyormuş gibi göründüğünde, hayatınızın ipleri sanki sizin elinizde değilmiş gibi hissettiğinizde bir psikoterapistten yardım alabilirsiniz. Peki psikoterapist ne yapar?

  Bir psikoterapist aldığı eğitimler sonucunda size en iyi şekilde yardımcı olabilecek kişidir. Sizi yargılamadan, koşulsuzca dinleyip bilgileri ve deneyimleri sonucunda yaşadığınız soruna dışardan objektif bir göz olarak bakabilecek, duygularını işin içerisine katmadan size daha mutlu olabileceğiniz düşünce sistematiğini açıklayıp tecrübe ettirebilecek kişidir.

   Çıkmaza girdiğinizi hissettiğinizde yardım almaktan çekinmeyin. Yapmanız gereken şey arama motoruna bakırköy psikoterapist yazarak kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir psikoterapistten yardım almak olmalıdır. Bakırköy psikoterapist hizmetlerimiz arasında kendinize uygun her alandan uzman kişileri bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Cinsel terapiden aile ve çift terapisine, ergen terapisinden yetişkin terapisine kadar her alandan ihtiyaçlarınızı bakırköy psikoterapist başlığı altında sitemizde bulabilirsiniz.  İhtiyacınız olduğunu hissettiğinizde 0212 973 8451 numaralı telefonumuzdan bakırköy psikoterapist hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

ZEYNEP SUDE DUMANBenzer İçerikler