22.02.2022 Salı

BAKIRKÖY PSİKOLOG RANDEVU

Fiziksel bir problemimiz olduğunda çözmek için doktora başvurduğumuz gibi psikolojik sorunlar yaşadığımızda da psikolojik bir yardım almamız gereklidir.
BAKIRKÖY PSİKOLOG RANDEVU 

   Fiziksel bir problemimiz olduğunda çözmek için doktora başvurduğumuz gibi psikolojik sorunlar yaşadığımızda da psikolojik bir yardım almamız gereklidir. Psikolojik rahatsızlığınız olabileceği gibi hayatınızın bir döneminde başa çıkamadığınız olaylar ve durumlar için de psikolojik yardım almak istiyor olabilirsiniz.

   Yalnızca kendiniz için destek almak isteyebileceğiniz gibi, partnerinizle olan ilişkiniz, aile bireylerinizin problemleri gibi çevrenizdeki insanlar için de psikoloğa başvurabilirsiniz.

Psikoterapi seansında bireyin baş edemediği duygu, düşünce ve olaylar ele alınır. Bireyin, yaşadığı sorunlara ilişkin farkındalık seviyesinin yükselmesi, baş edebilme becerisinin artması ve psikolojik olarak daha sağlıklı bir birey olması hedeflenir. Bu noktada Bakırköy Psikolog ailemizde yer alan uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Hangi sorunlarla psikoloğa başvurabilirsiniz?

  1. Depresyon; genel olarak hayattan zevk alamama halidir. Kişinin kederli, karamsar ve olumsuz duygular hissetmesine yol açarak kişiyi duygusal olarak zor duruma sokar.
  2. Kaygı Bozuklukları; Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Fobiler, Sosyal ortamlarda hissedilen performans kaygıları kişilerin hayatını etkileyen bozukluklardandır.
  3. Cinsel İşlev Bozuklukları; Cinsel ilişki yaşanmasını engelleyen vajinismus, cinsel isteksizlik, orgazm sorunları gibi bozukluklar.
  4. Yaşam Sorunları; Stres, çekingenlik, aile içi problemler, partnerle yaşanan problemler, sınav kaygısı gibi günlük hayatımızı zor durumda bırakabilecek sıkıntılar.
  5. Travmalar; Kaza, saldırı, doğal afet gibi beklenmedik durumlarda aniden yaşanan sorunlar yaşandığında oluşan stres bozuklukları.

 

Hepimiz hayatımızda zorluklarla karşılaşabiliriz.  Bazen bu zorlukları tek başımıza aşmak güç olabilir. Bu zamanlarda bir uzmandan yardım almak en etkili çözüm yolu olacaktır. Psikolojik desteğe ihtiyacınız olduğunu hissediyorsanız hemen 0212 973 8451 numaralı telefonumuzdan Bakırköy psikolog randevusu alabilirsiniz.

   Günlük hayatta çevremizdeki bir çok kişiyle iletişim kuruyoruz.  Kendimizi iyi hissetmediğimiz bir dönemde sıkıntılarımızı anlatmak rahatlamamızı ve daha iyi hissetmemizi sağlayabiliyor. Çevremizdekilere sorunumuzu anlattıktan sonra aldığımız ‘boş ver’ tepkisi sorunlarımızla yüzleşmemizde bize kendimizi daha kötü hissettirebilir. Sorunlarla bu şekilde başa çıkamayabiliriz. Bu noktada psikolojik olarak alacağınız hizmet, alanında uzman bir psikolog  tarafından gerçekleştirilir. Eğer destek almak istiyorsanız Bakırköy psikolog randevusu için bize ulaşabilirsiniz.

 

ZEYNEP SUDE DUMANBenzer İçerikler