10.12.2020 Perşembe

BAKIRKÖY PSİKOLOG

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezimizde Uzman Psikologlarımız ve Profesyonel desteğimizle her zaman yanınızdayız. Bakırköy Psikolog Bakırköy Uzman Psikolog
BİZ KİMİZ?

Bakırköy Psikoofis Danışmanlık Merkezi olarak, 19 Eylül 2020 tarihinde Bakırköy’de kurulduk.

Bakırköy Psikolog Psikoofis Danışmanlık Merkezi olarak;

Bireylerin yaşamında sıkıntıya sebep olan psikolojik, duygusal, sosyal ve davranışsal problemlerini anlayarak bunlar üzerine odaklanıp destek olmak ve sorunlarınız ile başa çıkma noktasında tıkanıp kaldığınız, kendinizi çıkmazda hissettiğiniz dönemlerinizde sizler için her zaman buradayız.

Bakırköy Psikoofis Danışmanlık Merkezi ailesi olarak gelecekte oluşabilecek sorunları önlemenize yardımcı olmak kuruluşumuzun ve ekibimizin temel amacıdır.

Sıcak, güven dolu, empatik ve destekleyici bir ortam içinde, alanında uzman klinik psikolog ve psikolojik danışman kadromuzla sizler için varız, sizler için buradayız...

Dilerseniz Bakırköy’deki Psikoofis Danışmanlık merkezimizde, yüz yüze olarak, dilerseniz dünyanın neresinde olursanız olun sizlere ulaşıp destek olabileceğimiz online platform üzerinden, etik ilkelere bağlı olarak, ihtiyacınız doğrultusunda profesyonel, tecrübeli ruh sağlığı ekibimizden destek alabilirsiniz. (Bakırköy psikolog, Bakırköy Uzman Psikolog, Bakırköy Danışmanlık Merkezi)

TERAPİ NEDİR?

Terapi gereken eğitimlerini tamamlamış bulunan ruh sağlığı profesyonelleri eşliğinde duygularınızı ve düşüncelerinizi, hayata karşı görüş ve bakış açınızı, inanç ve tutumlarınızı, günlük yaşamda sizin bile farkına varamadığınız bilinçdışı süreçlerinize dair farkındalık sağlayan terapist ve danışanın birlikte yol alacağı bir keşif sürecidir.

Bu keşif sürecinin en önemli amacı yaşadığınız problem ve zorluklara karşı farkındalık kazanarak, düşünceleriniz ve duygularınızda değişiklik meydana getirmenize yol arkadaşlığı ederek, bu değişiklikleri hayata geçirebilmek için ihtiyacınız olan motivasyonu ve değişim için gerekenler konusunda birlikte yol almaktır.

Kişisel problemlerimizi, his ve duygularımızı bir başkasına açıkça anlatmak ilk başta birçok kişi için zor olsa da hayatınızı ve sağlığınızı derinden etkileyen konular hakkında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlardan alacağınız desteğin pozitif etkisi ile problemleriniz ve olumsuz hisleriniz üzerinde çok daha kolay başa çıkabilirsiniz.

Terapi; Duygusal olarak rahatlamanızı sağlayacak, bir uzman alanında profesyonel bir birey tarafından dinlenip anlaşıldığınızı, desteklendiğinizi hissetmenize de yardımcı olacaktır.

Terapi; Kişilerin, hayattaki zorlu durum ve hisler karşısında kendilerini daha güçlü hissetmelerine, onu dinleyen ve her ne olursa olsun kabul eden bir uzmanın varlığının verdiği güven hissine, kendileriyle ilgili mevcut olan olumsuz düşünce şemalarını değiştirmelerine, geçmişten gelen acı ve üzüntülerini dindirmelerine, iletişim ve ilişki kurma noktasındaki yetkinliklerini geliştirmelerine, gelecek ile ilgili hedeflerini daha net belirlemelerine, özgüvenlerini gerekli düzeyde arttırmalarına, korku, öfke, yas gibi güçlü duygularla başa çıkabilmelerine, problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine, kişinin ihtiyacı ne ise onu anlayıp, fark ederek, yardımcı olmayı hedefler. Bakırköy psikolog kadromuz bu noktada her zaman yanınızda olacaktır.

TERAPİ NE ZAMAN ALINMALI?

Ruh haliniz, günlük yaşamın akışında sorunlara neden oluyorsa, sosyal yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa, kendinizi kötü hissediyorsa ve içinde bulunduğunuz duruma çözüm bulmakta zorlandığınızı fark ediyorsanız bir uzmandan terapi alma zamanınız gelmiş olabilir. Sürekli devam eden olumsuz düşünce ve olumsuz duygular, kaygılı ve evhamlı ruh hali, davranışları kontrol etmekte zorluk yaşama ve hatta sürekli devam eden ağrılar ya da yorgunluk hissi gibi bedensel hissiyatlar bile terapi almanız gerektiğinin işareti olabilir.

Bu tarz şikayetlerin olduğu durumlarınız var ise terapiye gitmeden önce belirtilerinizin şiddetlenmesini beklemeden, hızlı bir şekilde harekete geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sürekli mutsuz hissediyor ya da sorunlarınızla baş etmekte zorlanıyor iseniz terapiye başvurmak en doğru çözüm olabilir.  

Endişelenmeyin, kendinizi yalnız hissetmeyin.

Psikoofis Bakırköy Psikolog ailesi olarak uzman ekibimiz empati ile etik kurallarımızdan olan gizlilik ilkesi doğrultusunda içtenlik ve koşulsuz kabul ile sizlerin yanında…

Unutulmamalıdır ki psikolog ve psikolojik danışmanlar, tamamen gizlilik prensibinde çalışmakta ve hasta gizliliğini korumak çok ve en önemli ilkelerinden biridir . Psikolojik bir rahatsızlık olduğunda terapi almamak için utanmanız, çekingenlik yaşamanız veya çevrenizden size gelecek tepkilerden korkmanız gibi durumlar söz konusu olmamalıdır.

TERAPİ NE KADAR SÜRER?

Terapi seansları ortalama olarak 45 ile 60 dakika arasında sürer.

Seansların hangi sıklıkla gerçekleşeceği ve ne kadar süre terapi alınması gerektiği ise birçok farklı değişkene bağlıdır. Bazı psikolojik durumlarda sadece birkaç hafta süren seanslar ile sonuca ulaşmak mümkünken, kronikleşen ve daha zorlayıcı durumlarda bu süreç çok daha uzun sürebilir.

Psikoofis Danışmanlık Merkezi’mizdeki seçtiğiniz ve terapiye başladığınız terapistiniz/psikolojik danışmanınız ile haftalık seans sıklığına ortaklaşa karar verebilirsiniz.

YÜZ YÜZE TERAPİ/ONLİNE TERAPİ

HANGİSİNİ SEÇMELİYİM?

Online terapi, psikoterapist ve danışanın terapi odası dışında; bir araya gelmelerine olanak tanıyan teknoloji yolu ile sağlanan bir yöntemdir.

Terapist ve danışanın bir görüntülü konuşma uygulaması üzerinden bir araya gelmesi ile gerçekleşmektedir ve tamamen terapist ve danışan arasında kalmaktadır. Yüz yüze terapide olduğu gibi online terapide de gizlilik esastır.

Seans süresi yüz yüze terapide olduğu gibi 45 ila 60 dakikadır.

Seansların sıklığı, yüz yüze terapide de olduğu gibi psikoterapist ve danışanın kararı ile verilmektedir.

ONLİNE TERAPİYİ HANGİ DURUMLARDA TERCİH ETMELİYİM?

•Yurtdışında yaşıyor ve Türkçe terapi yapan bir terapist ile görüşmek istiyorsanız,

•Çalışmak istediğiniz psikoloğumuzu buldunuz fakat bulduğunuz uzman sizinle aynı şehirde yüz yüze seans veremiyor ise,

•Acil ve hızlı olarak bir psikolog ile görüşmeye ihtiyacınız var ise,

•Yoğun çalışma programınızdan dolayı Alfa Psikoofis’imize gelmenin sizi zorlayacağını düşünüyorsanız,

•Ev ya da ofisinizin rahatlığı içinde, trafikte zaman geçirmeden psikolojik danışmanlık hizmetine ulaşmayı tercih ediyor iseniz, ya da toplu ortamlardan çekiniyor ve kendi alanınızda kendinizi daha rahat ifade edeceğinizi düşünüyor iseniz online terapiyi tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda;

•Psikoofis Danışmanlık Merkezi Bakırköy ofisimizde gerçekleştirilen yüz yüze başladığınız terapi seanslarına birkaç günlüğüne farklı bir şehirde olduğunuzdan, trafik ya da başka nedenlerden ofise gelemeyecek olma sebebi ile de online terapiyi tercih edebilirsiniz. Online terapi ile nerede olursanız olun terapistinize ulaşabilirsiniz. Bu şekilde tedavi sürecinin aksamaması sağlanır.

ÇİFT VE AİLE TERAPİSİ

Çift ve aile terapisi, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Aile ve çift terapisindeki amacımız, aile içinde ve çiftler arasındaki yaşanan zorlayıcı,sıkıntılı ve ilişkiyi olumsuz etkileyen süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözümü ve tüm aile üyelerinin sağlıklı ve olumlu değişim ve gelişiminin sağlanmasıdır. 

ÇİFT VE AİLE TERAPİSİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Aile ve çift ilişkilerinde problem yaşayan herkes bu terapi sürecine katılabilir, aile ve çift terapisinin kullanım alanı geniştir.

Bazılarını sayacak olursak;

•Evlilikteki Problemler

•Boşanma Sonrası veya Öncesi

•Aldatılma

•Çift İlişkisi

•Aile Yaşamındaki Bazı Değişiklikler(Taşınma vs.)

•Evlat Edinme

•Üvey Ebeveyn ve Çocuk İlişkileri

•Aile İçinde Alkol ve Madde Kullanım Öyküsü

•Duygusal İstismar, Şiddet ve İhmal Durumları

•Ebeveynler ile Çocuk/Çocukları Arası İletişim Problemleri

•Ekonomik Problemler

•Öfke Problemleri

•İletişimsizlik

•Cinsel Sorunlar

•Doğum Süreci ve Sonrası

•Evlilik Öncesi Hazırlık

•Evlilik Korkusu

ÇİFT VE AİLE TERAPİSİ NASIL YAPILIR?

Bazı durumlarda tüm aile üyeleri aynı seans ortamında birlikte bulunurken, bazı durumlarda ise 1 ya da 2 kişi veya çift bir arada olarak seans gerçekleştirilebilir.

Çift ve aile terapilerinde bireysel olarak kişilere yönelik değil, aile dinamiklerine hitap edilmektedir.

Terapiye evli olan veya evli olmayan çiftler ve aileler katılabilir. Bireysel davranışlar üzerine değil de bireysel davranışların aile ilişkilerini nasıl etkilediği üzerine çalışılır.

Aileye yapılan danışmanlık/terapi farklıdır. Çiftlere yönelik yapılan terapi farklıdır. Çift terapisi sadece çiftlere odaklanır iken aile danışmanlığı/terapisi aile üyelerini kapsar.

Terapist, iki eşe/çifte de, tüm aile üyelerine de eşit mesafede bulunur, taraf tutmaz. Terapi sürecindeki tüm bireyleri koşulsuz kabul eder ve yargılamaz.

Seans süresi 45 ila 60 dakikadır.

Seansların sıklık süresine terapistler aile/çift ile görüştükten sonra ortaklaşa karar verirler.

BİREYSEL YETİŞKİN TERAPİSİ

Bireysel yetişkin terapinde terapist, tek bir bireyin kişisel sorunları üzerinde çalışır.

Seansların sıklığı, bireyin durumuna ve terapistin tavsiyesi ile ortak olarak belirlenir.

Seans süresi 45 ila 60 dakikadır.

YETİŞKİN TERAPİSİNDEKİ AMACIMIZ

Temel ve önemli olarak; öz farkındalığı arttırmak

•Problemler ile başa çıkma yöntemlerini fark ederek üzerine çalışmak, değiştirmek ve geliştirmek

•Duygular ile başa çıkabilme becerisi kazanmak

•Şikayet ettiği semptomların sebeplerini anlamak ve buna uygun olarak üzerine çalışmak

•Gerektiği noktalarda davranış ve tutum değişikliği sağlamak

•Danışanın kendine olan güven duygusunu arttırmak ve öz saygıyı keşfetmesini sağlamak

Terapi, sizi huzursuz eden, kötü hissettiren, üzen her türlü konu hakkında konuşabilecek mekan ve zaman sağlar.

Bu konular kendiniz, arkadaşlarınız, aileniz, kariyeriniz(işiniz, okulunuz vs),varoluşsal krizleriniz veya çok daha fazlası ile ilgili olabilir.

NE GİBİ DURUMLARDA YETİŞKİN TERAPİSİ ALINMALI?

Bakırköy Uzman Psikolog, Bakırköy Psikolog

•Depresyon

•Kaygı Bozuklukları

•Öfke Problemleri

•Stres

•Panik Bozukluk/ Panik Atak

•Uyku Bozuklukları

•Yeme Bozuklukları

•Kayıp ve Yas

•Travma Sonrası Stres Bozukluğu(TSSB)

•Psikosomatik Ağrılar

•Obsesif Kompulsif Bozukluk(Takıntılar)

•Özgüven Eksikliği

•Çekingenlik

•Sosyal Fobi

•Özgül Fobi

•Unutkanlık

•Sürekli Yorgunluk Hissetme

•İştah Değişikliği

•İş Stresi

•İletişim Problemleri

•Aile ile Yaşanan Problemler

•Duyguları İfade Etmekte Zorlanma

•Değersizlik, Yetersizlik, Suçluluk Hisleri

•Tükenmişlik

•Performans Kaygısı

•Ağlama Nöbetleri

•Cinsel Kimlik

•Cinsel Sorunlar

ÇOCUK VE ERGEN TERAPİSİ

Çocukluk dönemi, çok etkili ve önemli bir dönemdir. Yetişkinliğin temelleri çocuklukta atılmaktadır. Çocukluktaki deneyimler yetişkinlikteki kişilik özellikleri, özgüven, öz saygı ve öz farkındalığı da etkilemektedir. Aynı zamanda ileri yaşlarda psikolojik durumlara da sebebiyet verebilmektedir.

Çocuğun geleceğini olumlu yönde etkileyebilmek için çocuk terapisi süreci çok değerli ve önemlidir.

NE GİBİ DURUMLARDA ÇOCUK TERAPİSİ ALINMALI?

•Kardeş Kıskançlığı

•Ebeveyn/Akraba Kaybı

•Ebeveyn Boşanma Süreci/Sonrası

•Tuvalet Alışkanlığı

•Alt Islatma

•Davranış Bozuklukları

•Yemek Yeme Bozuklukları

•Tırnak Yeme, Parmak Emme

•Öğrenme Güçlüğü

•Okulda Akranlar Arası Problemler

•Okul Başarısı Problemleri

•Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

•Özgüven Problemleri

•Uyku Problemleri

•Saldırgan Davranışlar

•Tikler

•İnatçılık

•Ayrılık Kaygısı

•Korkular/Kaygılar

•Yalan Söyleme Davranışları

•Ağlama Nöbetleri

ERGEN TERAPİSİ

Bilindiği üzere ergenlik dönemi, sıkıntılı geçen bir dönem olabilmektedir. Bu dönemde ergenler, birçok değişimi aynı anda yaşamaktadır bu sebeple bazen daha içe kapanık olmak ya da agresif davranışlar gibi durumlar gösterebilmektedirler.

Psikoofis Danışmanlık Merkezi olarak Bakırköy Psikologlarımızın temel amacı; sağlıklı gelişimi destekleyerek, var olan bir bozukluk var ise tanısı ve tedavisi için çalışmaktır.

Seansların sıklığı, bireyin durumuna ve terapistin tavsiyesi ile ortak olarak belirlenir.

Seans süresi 45 ila 60 dakikadır.

NE GİBİ DURUMLARDA ERGEN TERAPİSİ ALINMALI?

•Kimlik Bunalımı

•Aile Üyeleri ile Yaşanan İletişim Problemleri ve Çatışmalar

•Akranlar ile Yaşanan İletişim Problemleri ve Çatışmalar

•Özgüven

•Meslek Seçimi

•Okul Başarısı

•Sınav Kaygısı

•Davranış Bozuklukları

•Öfke Kontrolü

•Öğrenme Güçlüğü

•Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

•Performans/Gelecek Kaygısı

•Gelişimsel Bozukluklar

•Stres Yönetimi

•Çalma Davranışı

•Bilgisayar Bağımlılığı

•İçe Kapanıklık/Çekingenlik

•Özgül Fobiler(Köpek, Yükseklik vs.)

•Sosyal Fobi

•Obsesif Kompulsif Bozukluk(Takıntılar)

•Depresyon

•Panik Bozukluk/ Panik Atak

•Anksiyete

•Kişilik Bozuklukları

•Şizofreni

•Bipolar Bozukluk

•Risk İçeren/Suç Davranışları

•İhmal ve İstismar

•Travmalar

•Ağlama Nöbetleri

UNUTULMAMALIDIR Kİ

Terapi süreci, eleştirildiğiniz, yargılandığınız bir yer değildir.

Psikoofis Danışmanlık Merkezi olarak seçtiğiniz hangi psikoloğumuz/psikolojik danışmanımız olursa olsun mesleğin getirdiği etik ile birlikte şartsız ve koşulsuz kabul edilirsiniz ve bizler için değerlisiniz…

Terapistlerimizin görevi, sizi değiştirmek değil, içinizdeki gücü ve enerjiyi fark edip ortaya çıkarmanız için size destek olmaktır.

Psikoofis Bakırköy psikologlarımız/psikolojik danışmanlarımız kendinizi ortaya çıkarabilmeniz, yeni sağlıklı ve daha işlevsel bakış açılarını görebilmeniz için size yol arkadaşlığı etmek için buradalar…

 

Bakırköy PsikologBenzer İçerikler