29.04.2022 Cuma

BAKIRKÖY ÇİFT TERAPİSİ

Çiftlerin iletişimlerinde birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri, üstesinden gelemedikleri problemler ile başa çıkabilmeleri ya da ilişkideki..
Çiftlerin iletişimlerinde birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri, üstesinden gelemedikleri problemler ile başa çıkabilmeleri ya da ilişkideki doyumu arttırabilmek adına gerçekleştirilen terapilerdir. İlişki danışmanlığı veya evlilik terapisi olarak da geçmektedir.

Çift terapisi seanslarında; çiftlerin uzun süredir yaşadığı zorlu ve sıkıntılı süreçler ele alınır ve iki tarafın bu sorunlara yaklaşımı değerlendirilir. Çiftlerin duygu ve düşüncelerini, birbirlerine sağlıklı ve etkili bir dil kullanarak aktarması ve partnerini doğru anlaması önemlidir. Her iki tarafında ilişkiden aldığı haz ve doyum ile birlikte yaşam kalitelerinin arttırılması hedeflenir.

Terapiye başvuran çiftlerin ortak veya ayrı ayrı bahsettikleri problemler, detaylı ilişki değerlendirmesi ve terapiye başvururken hedefleri, terapistleri ile gerçekleşecek seanslarda uygulamaların seyrinde önemli belirleyici bir noktadır.

Çift terapisi uygulamaları aynı seansta partnerlerin bir arada bulunmasıyla yada çiftlerden bir-bir seansa girmeleri ile de yapılabilir. Her seansa çift olarak katılma zorunluluğu yoktur. Seans dinamiklerine bağlı olarak, uzmanın gerekli gördüğü şekilde seanslara katılım şekillenir. Seans süresi 50 dakikadır.

Bakırköy Psikoofis Çift terapisinde alanında uzman kişiler tarafından yüz yüze ve online hizmet vermektedir.

KLİNİK PSİKOLOG EDA ELBİRBenzer İçerikler