30.06.2022 Perşembe

ANKSİYETE TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

Anksiyete tedavisi ne kadar sürer? Anksiyete bozukluğu yaşayan kişiler için anksiyete tedavisi olmak önemlidir. Anksiyete tedavisi olarak kaygının önüne geçilebilir.
Anksiyete Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Anksiyete rahatsızlığı, günümüzde birçok kişide görülen ve tedavi edilmesi gereken, tek başına geçmeyecek psikolojik bir rahatsızlıktır. Anksiyete tedavisi ne kadar erken başlarsa, kişiye o kadar katkı sağlar çünkü anksiyete, kişinin psikolojik durumu başta olmak üzere daha birçok açıdan kişiyi etkiler. 

Anksiyete Bozukluğu ile Yaşamak

 

Anksiyete tedavisi olmaya henüz başlamamış biri için her durum aşırı kaygılandırıcı olabilir. İş, okul hayatı, sosyal yaşantı ve ikili ilişkiler büyük oranda etkilenir. Anksiyete tedavisi olmadan yaşamaya çalışmak, kişinin ileride panik atak bozukluğu yaşamasına neden olur. Zihinde başlayan kaygı bozukluğu anksiyete tedavisi olmadıkça fiziksel zararlara da yol açacaktır. 

 

Eğer anksiyete tedavi edilmezse kişi oldukça büyük zararlar görebilir. Kaygılanmak normal bir durum olsa da bunun aşırı olması kişinin işlevselliği üzerinde olumsuz etkiler ve yıpratıcı izler bırakır. 

Anksiyete Tedavisi Var mı? 

 

Anksiyete tedavisi uzman psikologlar tarafından yapılabilir. Eğer kişinin herhangi bir ilaç kullanmaya ihtiyacı olursa bir psikiyatriste yönlendirilir. Kişinin günlük faaliyetlerini bile etkileyen bu durumun tedavisi için bir uzmana başvurmak şarttır çünkü anksiyete tedavi edilmeden düzelebilen bir hastalık değildir. 

Anksiyete Tedavi Süresi 

Anksiyete tedavisi kişinin ne derece kaygı bozukluğu yaşadığına göre süre olarak değişkenlik göstermektedir. Anksiyete tedavisi sırasında kişinin kaygılarını kontrol altına alması sağlanarak, düşüncelerinin daha mantıklı bir zemine oturtulması sağlanır.

 

Anksiyete tedavi süresi, kişinin beynindeki kimyasal bozuklukların ne derece olduğuna göre değişmektedir. Anksiyete tedavi süresi, 4 ila 8 hafta olabileceği gibi kişinin yaşantısına ve anksiyete derecesine bağlı olarak daha fazla sürebilir. Tedavi ardından mutlak doktorun belirttiği aralıklarla “takip seansları” ile görüşme sağlanmalı ve durum gözlenmelidir. 

Anksiyete Tedavisi İçin Danışmanlık Merkezleri 

 

Anksiyete tedavisi uzman psikologlar tarafından yapılmalı, gerekirse bir psikiyatriste yönlendirilmelidir. Anksiyete tedavisi veren birçok danışmanlık merkezi vardır. 

 

Bakırköy anksiyete tedavisi için Psikoofis Danışmanlık Merkezi de hizmet vermektedir. Herkes için psikolojik destek sağlamak için verdiğimiz hizmet hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

BAKIRKÖY PSİKOLOGBenzer İçerikler